DOĞALGAZI TASARRUFLU KULLANMA YÖNTEMLERİ

DOĞALGAZI TASARRUFLU KULLANMA YÖNTEMLERİ

Doğalgazı tasarruflu kullanma teknikleri öneme alınarak kışın en büyük masraf kalemi olan faturanın yükünü azaltabilirsiniz. Firmamız bakım, tamir ve doğalgaz kullanım önerileri ile ısıtma tesisatınızdan en yüksek verimi almanızı sağlayacaktır! Yetkililerimiz ile hemen etkileşim kurarak prosese dair çeşitli bilgi alabilirsiniz.

Kombi Nasıl Kullanılmalıdır?
Doğalgazı tasarruflu kullanma teknikleri denildiği vakit akla ilk gelen seçenekler;

Doğalgazı tasarruflu kullanma teknikleri kapsamında kombinin bir sabit ayar belirlenerek devamlı olarak o sıcaklıkta çalıştırılması çok önemlidir.
Sürekli olarak açma kapama işleminin yapılması doğalgaz faturasının daha yüksek gelmesine namacıyla olacaktır.
Sabit Ayar: Doğalgazı tasarruflu kullanma teknikleri listesinde kombinin sabit bir ayarda, sık sık açma kapama işlemleri yapmadan kullanılması eksperler doğrultusundan öneriliyor. Yapılan istatistiki incelemeler; teknik hakkıyla uygulanırsa bu tükenebilir kaynağın kullanım orhemen ve  faturalarda büyük bir düşüş olduğunu kanıtlanmaktadır.

Petekler ve Dekorasyon Kapsamında Nelere Dikkat Edilmelidir?
Doğalgazı tasarruflu kullanma teknikleri doğru dekorasyon ile de son derece ilişkilidir. Ülkemizde en sık oluşturulan hataların başında peteklerin ön kısmının kapatılması gelir. Dekorasyonu ısıtma masraflarından daha çok önemsiyorsanız bu şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Doğalgazı tasarruflu kullanma teknikleri ile faturanızda fark yaratmak dilerseniz programınız gerekli olanlar sahip olunan haldan farklı!

Doğalgazı tasarruflu kullanma teknikleri listesinde peteklerin önünün kapatılmaması ilk sırada yer alır. Peteklerin ön kısımlarının koltuk, masa, divan, dolap gibi ısıyı kısıtlayacak namacıylaler ile kapatılmaması gerekir.
Doğalgazı tasarruflu kullanma teknikleri arasında perde çeşidine de ilgi edilmelidir. Perdenin son derece kısa olması gerekir. Uzun perdeler peteklerin efektif olarak kullanılmasına büyük oranda zarar verecektir.
Perde Önerisi: Doğalgazı tasarruflu kullanma teknikleri arasında perde tercihinin ya kısa olanlardan yana ya da stor seçeneklerden yana kullanılması çok daha verimli olacaktır. Bu şekilde ısı dağılımı olumsuz yönde etkilenmeyecektir. Sadece bu teknik ile dahi %20 orhemen ısı artışı elde edebilirsiniz.

Petek Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?
Doğalgazı tasarruflu kullanma teknikleri listesinde bakım tamir sürecine de ilaveten ilgi edilmesi gerekir. Bakım tamirın derli toplu Aralıklar ile yapılması faturalarda büyük bir düşüş sağlayacaktır.

Doğalgazı tasarruflu kullanma teknikleri bakım tamirdan ayrı düşünülemez.
Her yıl derli toplu olarak ısıtma düzeneğinin denetim ettirilmesi gerekir. Genellikle petek hijyenikliğinin yılda en az 1 kere yapılması gerekir.
Peteklerde tespit edilen toz ve kirin ısı dağılımını olumsuz etkilediği kanıtlanmıştır.
Temizlenmemiş bir peteğin ısısı 30 derece dolaylarında iken temizlenen bir peteğin ısısı 60 dereceye kadar çıkabilmektedir. Bu da kısa sürede evin her köşesinin daha efektif ısınmasını sağlar.
Uzman Ekip: Doğalgazı tasarruflu kullanma teknikleri ve sunmuş olduğumuz bakım tamir seçenekleri ile eksper ekibimiz faturalarınızda fark yaratmak amacıyla harika bir fırsat sunuyor! Sadece ısıtma sistemlerinde profesyonelliğini kanıtlamış personeller ile iş birliği yapmaktayız.  Bu hal uyguladığımız hizmet niteliğimizi de pekiştiriyor.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?
Petek hijyenikliği bu gaye amacıyla özel olarak geliştirilmiş olan teknik cihazlar ile yapılmaktadır.

Petek temizleme cihazının iki adet boru girişi vardır. Biri temiz su öteki ise pis su amacıyladir.
Peteklere temiz su tazyikli şekilde verilir ve başka çıkış borusundan da pis su sizin açıkladığınız gidere aktarılır.
Temizliğin ardından petek performansında net bir artış olacaktır. Bu temizlik sürecinde etrafın kirlenmesi olası değildir. Cihaz steril şekilde çalışır. Küresel salgın ardından ekibimiz bu alanda daha ilgili hizmet vermektedir.
Petek Temizleme Makinesi: Ekibimiz doğrultusundan sarfedilen makineler son teknolojik ilerlemeler takip edilerek temin edilmektedir. Kullandığımız makinelerin ısıtma özelliği de vardır. Petek içlerinde ısıya sağlam olan kirlerin yok edilmesinde de problemsiz şekilde kullanılabilir. Hem de sunmuş olduğumuz temizlik hizmeti garantilidir.

Kullanmadığınız Petekleri Kapatın!
Evinizde hiç kullanmadığınız ya da ardiye olarak istifade ettiğiniz bir oda varsa bu odadaki peteklerin vana kısmından kapatılması gerekir. Bu şekilde ödenmesi gereken faturada büyük ölçüde tasarruf edebilirsiniz.

Vanaları kapatarak o odalara giden gaz akışını durdurabilirsiniz.
Yapılan kıyaslamalarda devamlı vakit geçirilen odaların vanasının açık tutulması ve başkalerinin kapatılması halinde büyük bir fatura tasarrufu elde edildiği kanıt edilmiştir.
Kombi Ayarları: Petekleri vana kısmından açıp kapatmanızda rastgele bir sakınca bulunmuyor. Ancak kombinin basınç ayalarına bireysel olarak araya girmek etmemeniz gerekiyor. Bu ayarlar yalnızca bölümünde profesyonel olan teknik ekiplerce işleme alınmalıdır.

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Bu Site Webnus ® Gelişmiş Kurumsalyazilim sistemleri ile hazırlanmıştır.