Balkon Gideri Açma

Balkon Gideri Açma

Balkon Gideri Neden Tıkanır?
Balkon gideri genelde alçakta belirti edilen namacıylaler tarafında tıkanır.

Bunlar;

Tesisatçının gider borusuna yeterli meyil vermemesi
Dışarıdan rüzgârla gelen cisimlerin balkon giderini tıkaması neticesi oluşur.
Borunun büyük bölümü beton amacıylade olmasından giderin meyilli olup olmadığı şahıs doğrultusundan fark edilemez. Tıkanıklığı açmak amacıyla tel sayesinde gidere araya girmek edilmek istendiğinde kısa süreli netice alıyorsak ve ardından tıkanıklık gene oluyorsa meyilsiz olabilir.
Bütün binanın balkonlarına ait giderler birbirine bağlantılıdır. Hem de bu giderler balkondan yağmur oluklarına bağlıdır. Yapraklar bu olukları tıkayabilir ve bu halde gene balkon giderlerinde tıkanıklığa sebep olur.

Balkon Gideri Tıkanırsa Ne Olur?
Balkon giderlerinin tıkanması balkonda su birikmesine namacıyla olur. Su birikintisi tahliye olamadığından yükseldiğinde balkon kapısını çürütecektir. Hem de hala araya girmek edilmezse içeriye su girmesine de namacıyla olur. Çoğu şahıs de balkon hijyenikliği yapar iken suyun tez akıp gitmesini sağlamak amacıyla gider kapağını açar. Bu son derece hatalı bir haldur.

Çünkü açılan gider kapağıyla birlikte suya karışan cisimlerde gider borusuna iner ve birikerek tıkanmaya sebep olabilir. Yıkanan balkondan su geri geliyorsa eğer; tıkanıklığın namacıylai yağmur oluklarındaki tıkanıklıktır. Üst katlarda yıkanan balkon ya da daha çok yağmurlu havalarda bu hal karşımıza çıkar.

Balkon Giderini Birey Kendisi Açabilir Mi?
Tıkanan balkon gideri açma prosedürü amacıyla bireyin gerçekleştireceği işlemler sınırlıdır ve her vakit çözüm getirmez.

Pompa ile balkon gideri açma:

Tel ile balkon gideri açma
Lavabo açıcı ile balkon gideri açma
Pompa İle Tıkanan Balkon Gideri Nasıl Açılır?
Bu teknik balkon giderini açmak amacıyla sarfedilen en classic tekniklerin başında gelir. Gider kapağı eksiltildikten sonra pompa giderin tamamı kapanacak şekilde yerleştirilir. Sonrasında pompa prosedürü yapılır. Bu teknik her vakit olumlu netice vermeyebilir. Pompalama prosedürü esnasında vakum etkisiyle borunun daha derinliklerine inebilir. Böyle bir hal işi daha zor bir duruma getirecektir.
Balkon Gideri

Tel İle Tıkalı Balkon Gideri Nasıl Açılır?
Borunun içerisine tel sokularak tıkanıklığı açmakta fazlası vakit etkili bir yöntemdir. Ancak bu hal fakat tıkayan cismin telin ulaşabileceği civarda bulunduğu vakit netice verir.

Telin ucu kanca haluna getirilmelidir ve kancalı uç balkon giderinin içine sokulmalıdır. Telin uzunluğu kadar borunun içersinde tel yavaş yavaş geri çekilir. Buradaki gaye yabancı cismin kancaya takılmasını sağlayıp, çıkarmaktır.

Gideri sebep olan cisim telin ulaşamayacağı kadar uzaktaysa hiçbir şekilde çözüm elde edilemez. Hem de tel her vakit cismi dışarı çıkarmaz. Tel borunun içine sokulduğunda cisim daha derinlere de itilebilir.

Lavabo Açıcı İle Balkon Gideri Tıkanıklığı Nasıl Açılır?
Lavabo açıcılar faydasından çok zarar veren neticelere sebep olacağından en son başvurulacak şey olmalıdır. Lavabo açıcılar fayanslara zarar verir, bazı hallarda de etkili bulunduğundan borularda delik meydana gelmesine sebep olacaktır.

Tesisatçıların Uyguladığı Yöntemler
Tesisatçılar balkon gideri açma işlemlerinde son teknolojiden destek alarak bozukluğu kısa sürede çözüme kavuşturur.

Uyguladıkları işlemler ise şunlardır;

İlk olarak bilgisayar destekli kamera ile balkon giderinin içini görüntülenir,
Görüntüleme işleminde giderde ki tıkanıklığın yeri belirleme edilir,
Tıkanıklığın niçin bulunduğu etkene göre robota tıkanıklığı açan ideal başlık takılır,
Kullanılan tıkanıklık açma cihazı ile gider basitçe açılır
Tamamlanan işlemlerin sonrasında balkon fayanslarına hiçbir zarar verilmemiş olur.
Sorun çözümlerinde işini ustalıkla yapan tesisatçılardan alabilmek her vakit en doğru yöntemdir.

Diğer Hizmetler

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Bu Site Webnus ® Gelişmiş Kurumsalyazilim sistemleri ile hazırlanmıştır.