Petek Temizleme

Petek Temizleme

Radyatörlerin ısınmasında zaman içersinde verim kayıbı yaşanmaya başlar ve yeteri kadar ısınmadığını gözlemlenir. Petek hijyenikliği yapılırken sarfedilen koruyucu kimyasal, suyun geçtiği bütün kombi parçalarını ilk günkü gibi hijyenik yapar. Bu prosedür kirlilikten kaynaklı kombi parçalarında oluşacak bozukluk olasılığını de ortadan kaldırır.


Suyu peteklere gönderen kombi düzgün bir şekilde iletimi sağladığında ısı verimi son derece artacaktır.


Petek temizleme prosedürü ile kombi bakımını birbirine karıştırmamak gerekir. Kombi bakımı, kombi yetki sahibi servisleri doğrultusundan yalnızca kombinin derli toplu olarak çalışıp çalışmadığının denetimi ve gerektiği hallerde kombi parçalarının hijyenik hale getirilmesi prosedürüdir.


Petek Temizliği Neden Önemlidir?

Petek temizleme prosedürü yapılmasının önemine dair alttaki şıkları sayabiliriz;


Kombiyi düşük dereceye getirerek uygun ısı elde edersiniz.

Bütün kalorifer peteklerinde yüksek ısı verimi sağlarsınız.

Kombiye en uzak olan radyatörünüz bile daha iyi ısınır.

Kombide doğalgaz sarfiyatı azaltmış olursunuz.

Kombinin pompası daha az çalışarak, kombinin ömrü uzamış olur.

Temizlik esnasında sarfedilen petek koruyucu ilaç vasıtası ile peteklerin içinin paslanması engellenmiş olur.

Petek içersindeki tıkanıkların açılmasını sağlar.

Petek temizlime işi bir tamirat işi değil, bir bakım işidir. Firmamız petek hijyenikliği yapar iken kombi filtresini de temizler. Sonuç olarak  ısınmadan tasarruf sağlamanıza katkıda bulunur.


Uzan senelere dayanarak edinmiş olduğumuz bilgi ve deneyime dayanarak, 2 senede bir derli toplu olarak petek hijyenikliği yapmanızı öneririz. Kullanmış olduğumuz petek koruyucu kimyasal, kombi çalıştığı vakit vakitsince tesisatın içersinde dolaşarak, küçük tortuların birleşip petek tıkanıklığına sebep olmasını önler. Bu sayede daha uzun vakit kaliteli bir ısınma elde edilir.


“Petek temizlime tahmin edildiğinin aksine yüksek oranda yakıt tasarrufu sağlamaz. Sadece peteklerden aldığınız ısı performansını artırır.”

Diğer Hizmetler

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Bu Site Webnus ® Gelişmiş Kurumsalyazilim sistemleri ile hazırlanmıştır.