Su Kaçağı Tamiri

Su Kaçağı Tamiri

Su Kaçağı Tamiri, milimi milimine su kaçağı belirlenmesi prosedürü tamamlandıktan sonra su kaçağının bulunduğu alanda lüzumlu tadilat prosedürünün yapılmasıdır.


Gelişen teknoloji ile eş güdümlü son derece kolaylaşan ve çok kısa sürelerde yapılan su kaçağı onarımi, hem zaman olarak, hem de ekonomik olarak tasarruf etmemize imkân sağlamaktadır. Oluşabilecek büyük masrafları minumum civarlara çekmekte ve yaşanabilecek büyük sıkıntıları ve hasarları gidermektedir.


Bilindiği gibi eski usül tesisat onarımında sadece su kaçağının bulunduğu yeri belirleme edebilmek saatler ve hem de birtakım kaçaklarda günlerce sürmekteydi. Tesisatçı doğrultusundan ön görü edilen yer kırılarak denetim edilmekteydi. Sızıntı belirleme edilena kadar ön görü tekniği ile kırma prosedürü devam etmekteydi. En sonucunda belirleme edilen alana lüzumlu araya girmek yapılarak mesele çözülmekteydi. Tabi, kaçağı arar iken deneme yanılma tekniğiyle kırdığımız yerlerin kapatılarak gene eski durumuna getirilmesi ayrı bi süre ve de nakit kayıbı idi. Neyse ki, bu sıkıntılı, zAhmetli ve masraflı teknik bundan sonra geçmişte kaldı. Gelişen teknoloji bu hususta büyük basitlikler getirdi.


Su Kaçağı/Sızıntısı Tamiri Nasıl Yapılır?

Yapıların tesisatında meydana gelen sızıntı ya da kaçağın; ilerleyen teknolojinin son ürünü ekipmanlar (akustik dinleme cihazları, termal kameralar v.b.) ile milimi milimine belirleme edilebildiğine daha evvelce değinmiştik. Yeri belirleme edilen su sızıntısı ya da su kaçağının bulunduğu noktadaki fayans ya da seramik kırılır (genelde 1 fayanslık/seramiklik alan) ve tesisat borusuna ulaşılır. Parke ya da diğer malzemeden yapılmış zeminler de keza, gene aynı şekilde, aynı boyutta alan kırılarak sızıntının bulunduğu tesisat borusuna ulaşılır. Bu ufak alanın kırılma nedeni de takdir edersiniz ki tesisat borularına lüzumlu kaynak prosedürünün uygulanabilmesi amacıyladir.


Burada eksper ekibimiz doğrultusundan su tesisatına bir daha mutlaka mesele yaşanmayacak şekilde lüzumlu onarım prosedürü yapılarak onarım prosedürü tamamlanır. Tamir prosedürünü gerçekleştirebilmek amacıyla kırılan ufak alan sızıntıdan kaynaklı ıslandığından kuruması amacıyla bir kaç gün açık bırakılır. Böylece beton doğrultusundan emilen suyun rutubet yapma olsılığı de ortadan kalkar. Tam kurumadan kapatılan alanlarda kabarma ve nemlenme gözlenmektedir.

Diğer Hizmetler

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Bu Site Webnus ® Gelişmiş Kurumsalyazilim sistemleri ile hazırlanmıştır.